הזן מלל לחיפוש באתר:  
 

  

 

מאמרים

דף הבית >> מאמרים


על הפטנט

 
מערכת המשתנות של ווטרלס כוללת חרסינה זגוגית עם מחסנית (פילטר/סנן) שהינה פטנט נועל/חוסם ריח שנמצא בבסיס המשתנה.
 
הלב של הטכנולוגיה היא המחסנית/פילטר/סנן המנטרלת ריח שאינה דורשת תפעול ותחזוקתה קלה.
 
הפילטר הינו בעל נוזל ריחני נעים האוטם את המחסנית וחוסם מגע בין השתן לאוויר למניעת ריחות.
 
החלפת המחסנית/פילטר/סנן לוקח רק כמה דקות.
 
המחסנית/פילטר/סנן פועלת גם כמלכודת עבור משקעי השתן, שאילולי מלכודת זה (תא לוכד אבנית) היו ממשיכה האבנית לצנרת וגורמת בה נזקים.
 
התוצאה הינה שמירה על ההיגיינה, אין ריח, צינורות האינסטלציה נקיים ואין בזבוז מים.
 
הניקיון מבוצע על ידי תרסיס מנקה חלונות, המוכר לכולנו, פעם ביום וניקוב במטלית לחה, ישאיר את המשתנות מבריקות, לבנות כחדשות.
 
החלפת המחסנית מתבצעת 2,3 פעמים בשנה. 


הטכנולוגיה
 
ווטרלס ישראל המייצגת את משתנות Falcon Waterfree, משתמשת בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם, המבטלת את הצורך להדחה של מים במשתנות. המערכת נטולת הצורך במגע הינה גם חסרת ריח והיגיינית יותר מהמשתנות המסורתיות הישנות.
 
טכנולוגיית המשתנות של ווטרלס ישראל הגיעה לעולם לאחר מחקרים נרחבים ביותר ב – 5 מדינות עם מדענים מובילים  ומוסדות שעמלו לשכלל את הטכנולוגיה המתקדמת שלנו.
 
והתוצאות... המשתנות ללא מים שלנו הוכחו כחוסכות מים וכסף בעודן מצמצמות הוצאות תחזוקה וחוסכות זמן וכסף תוך כדי יצירת אווירת שירותים נקייה יותר, נטולת ריח והיגיינית יותר. 


משמעות החיסכון
 

בממוצע כל משתנת ווטרלס חוסכת 40,000 גלונים (150,000 ליטר) או יותר של מים טריים לשנה.

עם למעלה מ – 350,000 משתנות ווטרלס מסביב לעולם, כמות המים הנחסכת כל שנה הינה מעל 1.4 ביליון גלונים (5.3 ביליוני ליטר), כמות מים נחסכת הגדלה כל שנה.

זה אינו כולל דליפות שבאופן טיפוסי קורות למשתנות עם מים.

דליפה קטנה ויציבה יכולה לבזבז 60,000 גלוני מים  ( 227,000 ליטרים) כל שנה.

לעיתים קרובות דליפות אלו ממשיכות בלי שיבחינו בהם עם משתנות הדחה מכיוון שהמים מתפשטים לאורך גב המשתנה וקשה לראותם.

מסתם הדחה תקוע אחד במשתנה אחת יכול לבזבז 1 גלוני מים כל יום!

הדרך היחידה להבטיח שאין דליפות ומים מבוזבזים הינה להחליף משתנות הדחה או הדחה עם מעט מים עם משתנות ללא מים כלל. 


תוכנית חיסכון שנתית עם משתנות של ווטרלס
 
משתנות ווטרלס הינן אחת מהמוצרים הנדירים הללו, אשר חוסכים מים וזמן בעודם משמרים מקור טבעי. החיסכון עבור מתקן אחד יכול להיות משמעותי והחיסכון המצטבר סביב העולם הוא אדיר. היום, פחות מאחוז אחד של המשתנות הינן ללא מים. עם 1 מתוך 4 משתנות תוחלף למשתנה ללא מים, החיסכון יהיה גדול פי 50 ממה שהוא היום.
 
צמצום הוצאות תחזוקה
 
מכיוון שלמשתנות ווטרלס אין שסתומי הדחה, חיישנים או חלקי מיכון, לא קיים סיכון לבעיות מכאניות או תחזוקתיות. בניגוד לכך, הפעולה של הזרמת מים במשתנות מוסיף צורך תחזוקתי, בגלל ההצטברות הקשה של אבנית בדיאפרגמות ושסתומים, אשר גורמת לנזילות והצטברות אבנית בקערות החרסינה ובצנרת הביוב. בנפרד מכך, שימוש בעין אלקטרונית המופעלות על ידי בטריות, המהוות דאגה אקולוגית מהותית, מוסרת על ידי המשתנות ללא מים של ווטרלס.
 
שירותים נקיים יותר
 
המשתנות של ווטרלס, יוצרות חדר שירותים יותר היגייני בגלל שלוש סיבות.
 
רמות זיהום בקטריאלי נמוך – ללא הדחת מים במשתנות ללא מים של ווטרלס, לא קיימים בקטריות המתפזרות בהדחה אל תוך הצנרת ואל חלל חדר השירותים. משמעות הדבר הינה שהאזור סביב משתנות ווטרלס וחדר השירותים במלואו נקי יותר והיגייני.
 
אין מצבי חירום תחזוקתיים  -  מכיוון שזה בלתי אפשרי להציף או לעצור זרימת מים במשתנות ללא מים של ווטרלס, מקרי חירום תחזוקתיים ובעיות ניקיון נמנעים.
 
שירותים נקיים יותר -  הניקיון הינו גם כן מהיר יותר, מכיוון שאין שום צורך לקרצף תרכובות כימיות אי אורגניות טבעיות הנשארות כתוצאה משימוש במים. שירותים נקיים יותר אינם עולים הרבה כדי לשמר את מצבן והרבה יותר היגייניות.
 
צמצום גזי החממה
 
הובלת מים ושימוש במים הינם תהליכים עתירי אנרגיה. כל גלון/ליטר הנחסכים על ידי שימוש במשתנות ווטרלס שומר אנרגיה ואת גזי החממה המשויכים ליצירתו. בממוצע, כל ביליון גלונים (3.8 ביליוני ליטר) של מים הנחסכים מונע את ההפקה של 18 מיליון פאונד (454 גרם) של CO2 (פחמן דו חמצני).   


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
דף הבית  |  אודות  |  הטכנולוגיה  |  המוצרים  |  שאלות ותשובות  |  למה כדאי?  |  פורום  |  מאמרים  |  פרויקטים  |  ווטרלס עולמית  |  צור קשר
 
מייל - waterless.israel@gmail.com, טלפון -- 03-5185496, פקס - 03-6819260, אתר - www.waterless.co.il כתובת - צבי רוזנבלט 19, תל אביב-יפו. 68151
בניית אתרים - 
לייבסיטי - בניית אתרים